Ing. Jana Juřenčáková

Druhá zlínská výzva

Evropské peníze přímo obcím, městům a jejich sdružením!

Výzva vládě, nechť neudělá stejnou chybu při dělení peněz EU jako vlády minulé.

Ve Zlíně dne 29.1.2013

Vážené kolegyně, starostky, Vážení kolegové, starostové,
Vážení komunální politici,

obracíme se na Vás opět po čase s naléhavou výzvou. Stejně, jako před několika lety, kdy jsme příliš nevěřili, že se nám podaří změnit financování samospráv, odstranit diskriminaci a zavést rámcový systém do dělení prostředků daňových poplatníků mezi stát a jeho samosprávy. Přesto se obcí a měst pod tehdejší Zlínskou výzvou za změnu RUD podepsalo v roce 2006 přes tisíc pět set starostů a starostek. Tehdy jsme založili neformální Iniciativu za živý venkov a s pár nadšenci se vzbouřili  proti nespravedlivému zákonu. Cíl se po náročné cestě završil 1. 1. 2013 - máme spravedlivější RUD.

Dnes jde opět o peníze, opět o zájmy našich občanů, daňových poplatníků, našich regionů a jejich samospráv. Vláda má v letošním roce vyjednat smlouvu s Evropskou komisí, na jejímž základě budou v novém rozpočtovém období 2014 - 2020 opět přicházet evropské prostředky. I po všech výkyvech na finančních trzích zřejmě nepůjde o malé peníze, nicméně to bude patrně poslední příležitost získat významné prostředky z fondů EU do naší země.

Jako obyvatelé venkova, starostové obcí i menších měst, máme obrovské zkušenosti s čerpáním dotací v současném období, které má řadu chyb. Z těch se musí budoucí etapa čerpání dotací poučit. Bohužel pomyslný vlak jednání je již rozjetý a míří velmi silně vstříc velkým hráčům - silným firmám, velkoměstům i ministerstvům. Venkov se zdá být odsunut na boční kolej, nebo s nadsázkou na trasu lokálky, které navíc hrozí zrušení. Obnovili jsme proto naši neformální aktivitu Iniciativy za živý venkov. Stejně jako před lety chceme vyvinout tlak na ústřední státní správu. „Druhá zlínská výzva" chce vyzvat vládu, aby co nejvíce prostředků určených pro integrovaný rozvoj území, minimálně z 65% bylo prakticky nárokovým systémem čerpáno přímo obcemi, městy a jejich sdruženími. Jen systém, který se bude blížit modelu nárokovatelného čerpání, odrážející míru potřeb jednotlivých regionů, splní očekávání neopakovat chyby minulé včetně zamezení nežádoucím politickým vlivům. O efektech menší administrativy, jednoduché následné správy, eliminace politického klientelismu a korupce nemusíme snad ani hovořit.

Jsme přesvědčení, že můžeme společným hlasem vládu požádat o úpravu navrhovaného modelu čerpání evropských prostředků 2014 a dále. Není pozdě, z řady signálů víme, že lze návrhy pozměnit, ale chce to razantní a všeobecnou podporu. Myslíme si, že se nemáme čeho bát. Že můžeme být i díky argumentům zkušeností se stávajícím čerpáním úspěšní. Jen je třeba rychle jednat. Proto Vás vyzýváme touto Druhou zlínskou výzvou, abychom spojili síly napříč politickým spektrem, napříč různým zastoupením, abychom podpořili tuto výzvu podpisem. Naše výzva je podporována celostátními sdruženími obcí i jednotlivých mikroregionů nejen ze Zlínska. Věříme, že ji podpoříte i Vy, abychom mohli s hlasem nepřehlédnutelné podpory žádat o nápravu.

Prosíme Vás, pomozte znovu prosadit dobrou věc. Prosíme, podpořte tuto výzvu jednoduše kliknutím. Zde naleznete odkaz na stránky http://www.jurencakova.cz/druha-zlinska-vyzva/, kde postačuje vyplnit kraj, město / obec, jméno a příjmení, funkci (starosta, místostarosta, zastupitel, podnikatel, občan). Chceme se s co největším počtem podporovatelů této výzvy obrátit co nejdříve na vládu, kompetentní ministry a prosazovat zmíněné požadavky.

O dalších krocích a jednáních s vládou vás budeme informovat.

Děkujeme!

Ing. Jana Juřenčáková v.r.
předsedkyně  Druhé zlínské výzvy

Josef Zicha v.r.
starosta obce Vysoké Pole

Mgr. Ivana Majíčková v.r.
starostka města Kunovice

Zdenek Blanař v.r.
starosta města Brumov - Bylnice

Silvie Pospíšilová v.r.
starostka obce Sehradice

Jaroslav Němeček v.r.
starosta obce Pohořelice

Znění výzvy:

My, signatáři Druhé zlínské výzvy, vyzýváme předsedu vlády ČR Petra Nečase, aby při přípravě Dohody o partnerství s Evropskou komisí:

K výzvě se připojují:

  1. Jana Juřenčáková, exsenátorka, exstarostka, Rokytnice
  2. Petr Žůrek, místostarosta, Lhotsko
  3. Radan Večerka, SPOV ČR, Stružná
  4. Jaroslav Havel, starosta, Pištín
  5. Terezie Kořínková, starostka, Úholičky
  6. Pavlík Jozef, mikroregion Mikulovsko, Březí
  7. Jiří Nešpor, starosta, Zádub-Závišín
  8. Martin Macháček, starosta, Ondřejov
  9. Ivana Pavlíková, občan/podnikatel, Rudník
  10. Pavel Machovský, starosta, Jasenná
  11. Jaroslav Peleška,DiS., starosta, Malý ÚJezd
  12. Radek Tvrdík, starosta, Opatovice I
  13. Přemysl Sousedík, starosta, Oznice
  14. Miloš Pop, občan, Březnice
  15. František Mohelský, starosta obce, Nemyslovice
  16. Dagmar Smrčinová, zastupitelka, Malá Hraštice
  17. Jan Macháček, starosta města, Proseč
  18. Josef Purkrt, starosta, Otvovice
  19. Blanka Kolečkářová, starostka, Držovice
  20. Veronika Vendlová, radní, Odolena Voda
  21. Josef Voldán, starosta, Malhotice
  22. Luboš Klouda, občan, Kukle
  23. Jaroslav Kaňa, starosta, Racková
  24. Jaroslav Žalkovský, starosta, Zbýšov
  25. Luděk Kvapil, starosta, Kmetiněves
  26. Milan Vácha, starosta, Psáry
  27. Vít Rakušan, Starosta, Kolín
  28. František Mokrejš, předseda krajské org. STAN, Horní Újezd
  29. Petr Soukup, Starosta, Libáň
  30. Petr Havlicek, starosta, Vítějeves
  31. Radomil Brada, starosta, Oskava
  32. Nelly Kárníková, starostka, Brzice
  33. Petr Mašek, starosta, Záryby
  34. Dušan Lederer, starosta obce Větřkovice, Větřkovice u Vítkova
  35. Pavel Vejrosta, starosta, Nedvědice
  36. Věra Bartuňková, neuvolněná starostka, Zvěrkovice
  37. František Bartoš, starosta, Poříčí u Litomyšle
  38. Mgr. Jana Hlebová, místostarosta, Držovice
  39. Antonín Pospíšil, starosta, Moravičany
  40. Petr Šibrava, starosta města, Sázava
  41. Jan David, starosta, Liboš
  42. Martin Drkula ing., starosta obce, Zdounky
  43. Stanislav Řezáč, starosta obce, Šumice
  44. Miroslav Keprta, starosta, Líšnice
  45. Petr Martiňák, starosta, Horní Tošanovice
  46. Petr Černý, starosta obce, Rohovládova Bělá
  47. Zdeněk Hověžák, radní obce Vlachovice, Vlachovice
  48. Antonín Směšný, starosta, Staré Město u Bruntálu
  49. Josef Daněk, starosta, Valašská Polanka
  50. Rudolf Hronza, starosta obce, Lásenice
  51. Tomáš Müller, starosta, Nová Hradečná
  52. Vladimír Kráčalík, starosta Obec Újezd, Ujezd
  53. Jiří Mikel, starosta, Kaňovice
  54. Lenka Častulíková, místostarostka, Vlachova Lhota
  55. Marek Prachař, starosta, Provodov
  56. Karel Hlavica, starosta, Police
  57. Roman Machů, mikroregion Ploština, Vysoké Pole
  58. Lukáš Halata, starosta, Metylovice
  59. Martina Bartošová, starostka obce, Loučka
  60. Stanislav Machač, zastupitel, Valašská Polanka
  61. Vlasta Sláčíková, starostka, Pozděchov
  62. Jaroslav Kašpar, starosta, Dlouhá Třebová
  63. Antonín Lengál, starosta, Šitbořice
  64. Ing. Jakub Hladký, starosta, Ústí
  65. Jana Gerešová, starostka, Kopřivná
  66. Lucie Wittlichová, starostka, Zákolany
  67. Jan Kozubík, místostarosta, Valašská Polanka
  68. Vladimír Buchta, starosta, Vendolí
  69. Zdeněk Kutina, starosta, Petrovice
  70. Josef Magera, starosta, Velké Albrechtice
  71. Jan Raida, starosta, Městys Litultovice
  72. Milan Krmenčík, starosta, Kochánky
  73. Jan Kocáb, místosarosta, Moravské Budějovice
  74. Josef Bartoš, starosta, Šumice
  75. Antonín Buchta, Starosta, Skalice u Znojma
  76. Ing.Jiří Jelínek, starosta, Načeradec
  77. František Dvořák, starosta obce, Radňovice
  78. František Molík, starosta, Citonice
  79. Michal Kurka, starosta, Dolní Ředice
  80. Ing.Miroslav Jemelka, starosta, Dolní Poustevna
  81. Iveta Kučerová, starostka, Valšov
  82. Josef Škeřík, starosta, Sloupnice
  83. Václav Pohanka, starosta obce, Nová Ves u N. Města na Moravě
  84. Jarmila Hřibová, místostarostka, Valašská Senice
  85. Hana Štěpánová, starostka, Morašice (u Litomyšle)
  86. Drahomír Novák, starosta, Polkovice
  87. Jana Šťastná, starostka, Leskovec
  88. Věra Kovářová, krajská zastupitelka a zastupite, Chýně
  89. Libor Hruša, místostarosta, Martiněves
  90. Anna Salabová, zastupitel, Tisá
  91. František kryšpín, starosta obce, Habartice
  92. Pavel Princ, starosta, Městys Kolinec
  93. Vlastislav Vyhnálek, člen rady městyse, Dolní Čermná
  94. Petr Blokša, starosta, Pržno
  95. Lubomír Smutný, starosta, Stanoviště
  96. Jiří Svatoš, starosta, Dobříkov
  97. Hana Štěrbová, starostka, Pecka
  98. Pavel Toman, Starosta, Chýnice
  99. Iva Vinařová, starostka, Dolní Roveň
  100. Pavel Šubr, starosta, Lázně Bělohrad
  101. Petr Mudra, starosta, Česká Ves
  102. Ing. Václav Sodomka, starosta obce, Paceřice
  103. Ivo Kurhajec, starosta, Klecany
  104. Petr Kráčmar, starosta, Střelná
  105. Miluše Trojanová, starostka, Mikulášovice
  106. Stanislav Vosický, starosta, Pyšely
  107. Jana Oubrechtová, starostka, Trmice
  108. Miloslav Tomíček, starosta, Dolní Lánov
  109. Zdeněk Kubala, místostarosta, Lhotka
  110. Josef Hutěčka, starosta, Březnice
  111. Karel Kopecký, starosta, Horní Podluží
  112. Ladislav Mlateček, starosta, Býšť
  113. Vlasta Kočí, starostka, Velká Kraš
  114. Růžena Kopčáková, Starostka, Lhotka
  115. Lenka Zaoralová, starostka, Chvalíkovice
  116. Milan Blahák, starosta, Kovalovice
  117. Radomír Pavlíček, starosta, Železné
  118. Milan Brandejs, starosta, Teplice nad Metují
  119. Iveta Hasalová, starostka, Hospozín
  120. Michal Novák, občan / podnikatel, České Budějovice
  121. Karel Drašner, starosta, Háj u Duchcova
  122. Josef Macháček, starosta, Řehlovice
  123. Zdeněk Miklas, manažer, MAS Ploština
  124. Michal Tichý, starosta, Senice na Hané
  125. Jan Povejšil, místostarosta, Tisá
  126. Milada Drahošová, starostka, Perálec
  127. Luboš Šplíchal, starosta, Budislav
  128. Martin Bauer, starosta, Chorušice
  129. Miroslav Hrabovský, starosta, Pustá Polom
  130. Ing. Jaromír Jirka, starosta, Martínkovice
  131. Jindřich Urbánek, starosta, Řepín
  132. Anneliese Beníšková, starostka, Medonosy
  133. Petr Novák, starosta, Otovice
  134. Dušan Doležal, starosta, Valy
  135. Jiří Šulák, starosta obce, Doubravy
  136. Jiří Ulver, radní, Lázně Bělohrad
  137. Edita Hrbáčková, starostka, Sazovice
  138. Irena Pipišková, místostarostka, Háj u Duchcova
  139. Josef Samek, starosta, Mileč
  140. Soňa Paukrtová, exsenátorka,náměstkyně primátora, Jablonec nad Nisou
  141. František Kufa, starosta, Košařiska
  142. Zuzana Tvrzníková, starostka, Zámrsk
  143. Tomáš Petráň, místostarosta, Svojšín
  144. Josef Skokan, Starost, Lučina
  145. Dana Schreierová, starostka, Neplachovice
  146. Marie Šrámková, zastupitelka, Průhonice
  147. Libor Mana, starosta, Vlachova Lhota
  148. Olga Tkáčová, starostka, Pozlovice
  149. Jiří Mikeš, starosta, Líšný
  150. Petr Halfar, starosta, Sudice
  151. Pavel Chudík, místostarosta, Vnorovy
  152. Miloš Ptáček, exstarosta, Dubenec
  153. Jiří Dehner, zastupitel, Neplachovice
  154. Pavel Hečko, Místostarosta města Meziměstí, Meziměstí
  155. Jitka Bocková, starostka, Dřínov
  156. Petra Slámová, neuvolněná starostka, Ořechov
  157. Jan Havlena, starosta, Vladislav
  158. Hana Šafářová Ing., starostka, Řetová
  159. Jaroslav Oborný, místostarosta, Vladislav
  160. Jana Balšanová, zastupitel, Lázně Bělohrad
  161. Pavel Kopeček, Starosta, Dolní Moravice
  162. Tomáš Šulák, starosta, Veselíčko
  163. Vojtěch Zubíček, starosta, Kateřinice
  164. Jan Šimčík, Starosta, Hluk
  165. Miroslav Nepraš, starosta, Církvice okr. Kolín
  166. Josef Abraham, starosta, Cerekvice nad Loučnou
  167. Jana Přecechtělová, starostka, Srbce
  168. Božena Mruzíková, starostka, Dívčí Hrad
  169. František Gajdošík, starosta obce, Hrobice
  170. Jan Malík, předseda SPOV JčK, Horní Stropnice
  171. Ida Kaiserová, občan, Úterý
  172. Miroslav Tofel, starosta, Kozlovice
  173. Milan Kelich, starosta, Stádlec
  174. Karel Baumruk, starosta, Žihobce
  175. Lada Hašková, starostka, Horosedly
  176. Miroslav Votík, starosta, Hoslovice
  177. Luboš Zatloukal, místostarosta, Prosenice
  178. František Ohrazda, starosta, Vrábče
  179. Antonín Gazárek, starosta, Vnorovy
  180. Stanislav Malík, starosta, Borovany
  181. Stanislav Houdek, starosta, Sudoměřice u Bechyně
  182. Šárka Kunčíková, starostka, Štěpánov nad Svratkou
  183. Antonín Tomšů, starosta obce, Bratřejov
  184. Václav Tyl, starosta, Vědomice
  185. Radoslav Pospíšilík, starosta, Kostelec u Holešova
  186. Zdeněk Peša, starosta, Olešnice
  187. Jiří Doubrava, starosta, Nezamyslice
  188. Jiří Štěpánek, starosta, Přídolí
  189. Marcel Chovančák, starosta, Hlinka
  190. Aleš Uttendorfský, místostarosta, Havlíčkova Borová
  191. Jiří Jandásek, starosta, Tisá
  192. Milan Šindelek, starosta, Komárno
  193. Petr Pajdla, starosta, Střítež nad Ludinou
  194. Jiří Křemenák, starosta, Nečtiny
  195. Miluše Stržínková, starostka, Rouské
  196. Luděk Míček, starosta, Slatina
  197. Vladimír Šesták, starosta, Kokořín
  198. Josef Jarcovják, starosta, Kašava
  199. Pavol Kubuš, starosta, Hlučín
  200. Marie Řezníčková, starostka, Seninka
  201. Petr Fleischmann, starosta, Šumavské Hoštice
  202. František Valvoda, starosta, Záhoří
  203. Eduard Novotný, starosta obce, Víceměřice
  204. Pavel Prokop, starosta, Otnice
  205. Richard Janderka, starosta, Vedrovice
  206. Antonín Koňařík, starosta, Hovězí
  207. Alfons Pospiech, starosta obce, Velké Hoštice
  208. Zdeněk Bárta, starosta, město Mirovice
  209. Hana Zoubková, starostka, Týnec
  210. MVDr.Vladimír Ždánský, starosta, Strážovice
  211. Stanislav Kamba, starosta, Vísky
  212. Dalibor Lampa, starosta, Benešov u Semil
  213. Jitka Chocholáčová, starostka, Nová Ves
  214. Josef Bašta, Starosta, Kamenná
  215. Milan Bena, místopředseda KO SPOV SK, Jevany
  216. Dušan Svozílek, starosta, Vrchoslavice
  217. Antonín Zlámal ing., starosta, Loukov
  218. Miloš Vlasák, starosta, Ostřetín
  219. Libuše Dvořáčková, starostka, Jinačovice
  220. Lumír Kreisl, starosta, Horní Němčí
  221. Libuše Bídová, starostka, Nezdenice
  222. Miloslava Svobodová, starostka, Dražovice
  223. Milada Jiráčková, starostka, Kozlov
  224. Jiří Lukeš, starosta, Prosiměřice
  225. Jaroslav Machala, starosta, Pržno
  226. Jiří Šlancar, starosta, Horní Bojanovice
  227. Břetislav Šuranský, starosta, Dobrkovice
  228. Vladimír Petružela, starosta, Hutisko-Solanec
  229. Josef Szotkowski, starosta, Mosty u Jablunkova
  230. Radim Gálik, starosta, Prostřední Bečva
  231. Lubomír Hadvičák, starosta, Choryně
  232. Anna Přibylová, zastupitelka, Háj u Duchcova
  233. Ing. Petr Maňásek, starosta, Lechotice
  234. Petr Zelina, starosta, Míškovice
  235. Zdeněk Šesták, starosta, Kadlín
  236. Radim Čech, starosta, Skřipov
  237. Václa Petrus, starosta, Švihov
  238. Pavel Čech, starosta, Pačlavice
  239. Marie Šimáčková, starostka obce, Komořany
  240. Vítězslav Němec, starosta, Studená
  241. Jaroslav Novák, Starosta, Borek
  242. Věra Dostálová, starostka, Liptál
  243. Pavel Tulis, Starosta, Dlouhé
  244. Pavlína Procházková, starostka, Počenice - Tetětice
  245. Jaromír Konečný, starosta, Křenovice
  246. Lubomír Dragoun, starosta, Vlachovo Březí
  247. Renata Březinová, místostarostka, Sehradice
  248. Jarmila Jilgová, starostka, Ořechov
  249. Radislav Sonntag, Zastupitel, Zámrsk
  250. Josef Jebousek, starosta, Desná
  251. Josef Smažinka, starosta, Litenčice
  252. Marcela Čechová, starostka, Tuhaň
  253. Jiří Benč, starosta, Velká Štáhle
  254. Václav Břečka, zastupitel, Háj u Duchcova
  255. Zdenka Šprtová, starostka obce, Velešovice
  256. Stanislav, Doubek, Bozkov
  257. Václav Surman, starosta, Bořetice
  258. Pavel Pospíšil, podnikatel, Bošovice
  259. Jaroslav Šlechta, starosta, Košíky
  260. František Kroutil, starosta obce, Telnice (u Brna)
  261. Libuše Rosová, starostka, Křinice
  262. Pavel Huňa, starosta, Vlčková
  263. Pavel Šuráň, starosta, Jestřabí
  264. Jana Kadlečíková, starostka, Lhota
  265. Karel Kalouda, starosta, Šaratice
  266. Stanislava Šišková, starostka, Obec Zlobice
  267. Jan Riederer, starosta, Pec
  268. Bořivoj Ptáček, starosta, Malá Bystřice
  269. Stanislava Zvonková, starostka, Haluzice
  270. Josef Kouba, Starosta, Zálezly
  271. Lubomír Šebesta, starosta, Prusy-Boškůvky
  272. Bc. Martin Polášek, starosta, Těrlicko
  273. Jaroslav Helebrant, Starosta obce, Hlince
  274. Luděk Bína, Starosta, Petříkov
  275. Marie Hladká, zastupitelka, Křenovice
  276. Alexandra Baňařová, Starostka, Hvězdonice
  277. Jan Požár, starosta, Čikov
  278. Josef Škvor, starosta, Teplýšovice
  279. Ing.Michal Zapletal, starosta, městys Polešovice
  280. Jana Bulantová, starostka, Dušejov
  281. František Franc, zastupitel, Chorušice
  282. Petr Štěpánek, starosta obce, Petrovice
  283. Vlastimil Dlab, zastupitel, Lázně Bělohrad
  284. Vít Hrdoušek, místostarosta, Tvarožná Lhota
  285. Lenka Hejduková, člen rady, Zámrsk
  286. Miluše Kubátová, starostka, Bezdědovice
  287. Jan Kopelent, starosta, Blešno
  288. Bohumil Škarpich, starosta, Rusava
  289. Miroslav Špicar, zastupitel, Lázně Bělohrad
  290. Josef Pučalík, starosta, Petrůvka
  291. Jan Dohnal, zastupitel, Neplachovice
  292. Ivo Pitner, starosta obce, Beňov
  293. Martin Muchka, starosta, Vráto
  294. Vladimír Kalivoda, starosta obce, Kanice
  295. Jaroslava Hrozková, starostka, Lovčičky
  296. Ivan Michna, starosta, Bochoř
  297. Josef Červený, starosta, Bezděkov u Klatov (obec Bezděkov)
  298. Jan Vrána, starosta obce, Pivín
  299. Milan Vaněk, starosta, Pstruží
  300. Jaroslav Kofroň, starosta, Božetice
  301. Ing. Libuše Paloušová, starostka obce, Loučka
  302. František Bečvář, starosta obce, Chválenice
  303. Arnoštka Ženčáková, starostka, Vysoké Studnice
  304. Josef Mudrák, starosta, Tichov
  305. Oto Onderek, předseda MAS Pobeskydí, Třanovice
  306. Vítězslav Zicha, starosta, Lutonina
  307. Pavel Macák, místostarosta, Lipno nad Vltavou
  308. Petr Dvořáček, starosta, Vanovice
  309. Petr Kukla, starosta, Březolupy
  310. Martina Bílová, starostka, Tvarožná Lhota
  311. Jaroslav Sup, starosta, Temešvár
  312. Pavel Vardan, místostarosta, Kunovice
  313. František Svoboda, starosta, Branky
  314. Jarmila Zemanová, manažerka, Mikroregion Bystřicko
  315. Ing.Zdeněk Toul, starosta, Borotín
  316. Jan Urbánek, zastupující předseda SK Berounka, Bohy- Rakolusky
  317. Pavel Mezuláník, zastupitel, Otnice
  318. Zdeňka Hovorková, místostarostka, Vysokov
  319. Věra Jindrová, starostka, Jílovice
  320. Roman Polášek, starosta obce, Nová Dědina
  321. Radovan Faltys, starosta obce, Malý Bor
  322. Jaroslav Štefáček, starosta, Příseka u Světlé
  323. Pavel Planeta, starosta, Želetice
  324. Josef Kucin, starosta, Jiřetín pod Bukovou
  325. Josef Pospíšil, starosta, Hřivínův Újezd
  326. Ing.Jiří Hradecký, starosta, Janské Lázně
  327. Antonín Gallistl, starosta, Mirkovice
  328. Krystyna Nováková, občan, Český Těšín
  329. Miloš Konečný, starosta, Kladeruby
  330. Roman Persun, starosta, Vizovice
  331. Petr Jeništa, starosta, Velká Jesenice
  332. Miroslav Kolářík, mistostarosta, Katovice
  333. Zbyšek Šaněk, starosta, Rašovice
  334. Jana Bradová, ředitel MAS Rozvoj Krnovska, Osoblaha
  335. Marie Šestáková, starostka obce, Troubky-Zdislavice
  336. Pavel Kolář, starosta, Městys Kralice na Hané
  337. Ondřej Havlovic, starosta, Zbraslavice
  338. Daniel Juřík, starosta, Veselá
  339. František Špringer, starosta obce, Pouzdřany
  340. Jozef Heretík, starosta města, Ivanovice na Hané
  341. Václav Strnad, starosta, Štítná nad Vláří-Popov
  342. Jana Minářová, starostka, Orlovice
  343. Eva Rajchmanová, místostarostka, Dolní Bojanovice
  344. Czeslaw Cieślar, Zastupitel, Košařiska
  345. Václav Kunášek, starosta obce, Paběnice
  346. Jaroslav Čálek, starosta, Kluky u Čáslavi
  347. Mgr. Josef Kusebauch, starosta, Chabařovice
  348. Věra Kratochvílová, manažerka MAS Pobeskydí, Třanovice
  349. Ing. Stanislav Moškoř, starosta, Oborná
  350. Zdeňka Růžičková, starostka, Prostějovičky
  351. Radomír Dvořák, člen zastupitelstva Stč. kraje, Kolešovice
  352. Miloslava Šebková, starostka, Malšice
  353. Stanislav Šmejkal, starosta, Běleč
  354. Josef Křenek, Podnikatel, Dobratice
  355. Jaroslav Šašek, Starosta, Pravčice
  356. Antonín Uhřík, starosta, Rajnochovice
  357. Ivana Metelková, manažer MAS Hrubý Jeseník, Bruntál
  358. Jan Rejfek, starosta, městys Dešenice
  359. Dagmar Quisková, manažer MAS Hlučínsko, Hlučín
  360. Hana Procházková, zastupitelka, Křenovice
  361. Miroslav Majíček, starosta, Velký Ořechov
  362. Jana Helekalová, starostka, Karlovice
  363. Pleva Petr, starosta, Blažovice
  364. Pavel Novotný, starosta, Lazinov
  365. Zdeněk Wünsch, občan/ starosta TJ Sokol, Deblín
  366. Josef Kutil, Starosta, Hrádek
  367. Miroslava Kolouchová, starostka, Lužnice
  368. Zuzana Urbanková, Ing., občan, Staré Město u Bruntálu
  369. Jan Čermák, starosta, Nebužely
  370. Jiří Iral, starosta, Chelčice
  371. Radka Tesaříková, sociální služby, Mutěnice
  372. Lubomír Málek, starosta, Kestřany
  373. Jana Semerádová, starostka, Vavřinec
  374. Bohuslav Ryšánek, Starosta, Chlístovice
  375. Renata Regálová, starostka, Číčenice
  376. Luděk Šnirch, učitel, Krnov
  377. Ing. Ludmila Bubeníková, starostka, Velká Polom
  378. Miloš Štika, starosta, Janov
  379. Iveta Albrechtová, Karlovice
  380. Martin Menšík, starosta, Křišťanov
  381. Milan Gerla, místostarosta, Police
  382. Jiří Lebeda, starosta, Městys Vilémov
  383. Josef Hloužek, starosta, Vážany nad Litavou
  384. Ing. Luboš Kubát, starosta, Městys Rataje nad Sázavou
  385. Dana Nováková, starostka, Vyšní Lhoty
  386. Ing.Lubomír Sehnula, starosta, Podolí
  387. Věra Mužíčková, starostka, Plavy
  388. Miroslav Jirků, starosta, Jiřice
  389. Karel Obluk, starosta, Soběšovice
  390. Regina Kokešová, zastupitel obce, Křenovice
  391. Martina Hejná, starostka, Malovice
  392. Květoslava Smolková, starostka, Prusinovice
  393. Stanislav Skýpala, starosta, Dřevohostice
  394. Vladimíra Kaislerová, starostka, Nivnice
  395. ing.Miloslav Komárek, zastupitel, Vrbno pod Pradědem
  396. Radovan Man, starosta, Roštín
  397. Jiří Švec, starosta, Město Lišov
  398. Jana Šašinková, starostka, Záhorovice
  399. Hana Marášková, starostka, Topolná
  400. Ing. Jan Vovesný, starosta, Prace
  401. RNDr. Jiří Bytel, člen zastupitelstva obce, Velká Hleďsebe
  402. Jiří Blahuta, Starosta, Raškovice
  403. Václav Kopačka, Ing., starosta, Štěpánovice
  404. Miroslav Martinek, starosta, Valašská Bystřice
  405. Vladimír Smolík, starosta, Pačejov
  406. Alena Nováková, starostka, Litvínovice
  407. Ing. Jiří Vrba, starosta, Hlízov
  408. Pavel Novák, starosta, Tučapy
  409. Hana Sobková, starostka, Vojkovice
  410. Pavel Kolář, předseda výboru MAS Nízký Jesení, MAS Nízký Jeseník
  411. Zdeněk Martínek, starosta, Meclov
  412. Bohumír Podola, místostarosta, Horní Domaslavice
  413. Jan Tomášek, starosta, Žabovřesky
  414. aLENA, starostka, Horní Újezd
  415. Jaromír Krátký, starosta města, Strmilov
  416. Jaroslav Zadražil, starosta, Dalešice
  417. Alena Vyoralová, starostka, Ludvíkovice
  418. Jana Kuthanová, starostka, Hořiněves
  419. Jana Hnojnová, starostka, Radimovice Želče
  420. Jana Světlíková, starostka, Býškovice
  421. Josef Kulek, starosta, Provodov-Šonov
  422. Miroslav Kačmarčík, starosta, Nošovice
  423. Dana Cahová, starostka, Adršpach
  424. Alena Mátéová, starostka, Široká Niva
  425. David Novák, Starosta, Sviadnov
  426. Bernard Halfar, starosta, Štěpánkovice
  427. Hana Šíblová, starostka, Krásensko
  428. Jiří Lapáček, starosta, Vlastějovice
  429. Jan Vlašic, místostarosta, Mikulčice
  430. Josef Palička, starosta, Šelešovice
  431. Miroslav Válek, starosta, Hvozdná
  432. Karel Matějka, starosta, Strunkovice nad Blanicí
  433. Eva Švejdová, starostka, Velká Bukovina
  434. Jaroslav Matějka, starosta, Bechyně
  435. Jaroslava Macounová, místostrostka, Nerestce
  436. Tomáš Gronkowiec, starosta, Hošťálkovy
  437. ing. Karel Malovaný, starosta obce, Jalubí
  438. Miloš Hüttner, Starosta, Nová Ves u Brloha
  439. Kristýna Jirkovská, starostka, Obec Petrovice I
  440. Milan Smékal, starosta, Čehovice
  441. Jiří Krist, předseda MAS Opavsko, Opavsko
  442. Krupník Ivan, starosta, Brušperk
  443. Jarmila Thomasová, starostka, Šilheřovice
  444. Jana Pečenková, starostka, Mokrovousy
  445. Jana Zelenková, starostka, Kvítkov
  446. Lumír Macura, místostarosta, Bohumín
  447. Alena Vochomůrková, místostarostka, Loucká
  448. Bohumil Kašpárek, starosta, Peč
  449. Miloslav KInkor, starosta, Osek
  450. Jiří Pasyk, místostarosta, Brušperk
  451. Lenka Kvintusová, místostarostka, Loučky
  452. Pavel Michek, člen rady, Desná
  453. Pavel Postůvka, starosta, Dolní Domaslavice
  454. marek hotovec, starosta, smržovka
  455. Jaromír Červenka Ing., starosta, Pozořice
  456. Marcela Drápalová, místostarostka, Křenovice
  457. Ing. Josef Kohout, starosta, Zahrádky
  458. Václav Beneš, starosta, Řídký
  459. Miroslava Sýkorová, starostka, Čestín
  460. Pavel Ašenbrener, starosta, Otvice
  461. Milan Dvorak, starosta, Hamr na Jezeře
  462. Helena Kováčová, starostka, Cetenov
  463. Zdenka Šilerová, Karlovice
  464. Ludvík Michlovský, Ing., starosta, Perná
  465. Alena Hladíková, starostka, Librantice
  466. Miloš Malínský, starosta, Holohlavy
  467. Ludmila Chvílíčková, zastupitel obce, Karlovice
  468. Jiří Šabatka, starosta, Dobrá Voda u Českých Budějovic
  469. Alice Nováková, radní, Obec Kvasiny
  470. Martin Škrabala, starosta, Roštění
  471. Marcel Slováček, starosta, Dobročovice
  472. Ladislav Ayrer, starosta, Kostelní Radouň
  473. Martina Sehnalová, zastupitelka obce, Podolí
  474. Josef Král Ing., starosta, Velké Poříčí
  475. Jiří Volný, JUDr., soukromý podnikatel, Dobratice
  476. Lenka Skolilová, starostka, Koleč
  477. Jiří Uhlíř, starosta, Bratčice
  478. Petr Dvořáček, starosta, Roubanina
  479. Jaromír Juna, starosta, Bohdaneč
  480. Antonin Janča, Ing., starosta, Malíkovice
  481. Pavla Bohačíková, starostka, Krásná
  482. Karel Dolský, starosta, Mysletice
  483. Luděk Pěnkava, starosta, Strupčice
  484. Vavřinec Charvát, technik, Brumovice
  485. Václav Bešta, starosta, Brozany nad Ohří
  486. Petr Šikola, místostarosta, Desná
  487. Rudolf Semanský, starosta obce, Mukařov
  488. Jaroslav Babor, starosta, Šebířov
  489. Anna Vašicová, starostka obce, Louka
  490. Radim Buzík, místostarosta obce, Louka
  491. Jan Lipner, starosta, Horní Suchá
  492. Tomáš Kocourek, starosta, Zděchov
  493. Lubomír Turín, Mgr., starosta, Klenovice
  494. Josef Balík, starosta, Nišovice
  495. Miroslav Konečný, starosta, Ludslavice
  496. Jaroslava Tomanová, starostka, Bohatice
  497. Josef Chadima, starosta, Lubná
  498. Roman Vojta, zastupitel, Velká Bukovina
  499. Jaroslav Černoch, zastupitel, Prusy-Boškůvky
  500. Oldřich Valenta, starosta, Veselí
  501. Robert Janota, ing., starosta, Hostětín
  502. Oldřich Vávra, starosta, Tupesy
  503. František Kaprál, starosta, Seloutky
  504. Jiří Šmídl, starosta, Poleň
  505. Drahomíra Eiseltová, občan, Libušín
  506. Josef Jelínek, starosta obce, Heřmanice
  507. Jaroslav Procházka, zastupitel, Karlovice
  508. Marta Krejčíčková Ing., manažerka MAS Rozkvět zahrady JČ, Lhenice
  509. Ladislav Števanka, starosta, Domašov nad Bystřicí
  510. Antonín Kwaczek, starosta, Bruzovice
  511. Martina Saláková Šafková, starostka, Světí
  512. Josef Smetana, Ing., předseda, MAS Dolní Morava
  513. Stanislav Polčák, právník, Praha
  514. Jana Nová, člen zastupitelstva, stádlec
  515. Josef Želinský, Člen Rady, Desná
  516. Yvonna Raiskupová, restaurátorka, Karlovice
  517. Viktor Machala, starosta, Bystřice pod Lopeníkem
  518. Edith Dvořáková, tajemnice MěÚ, Luby
  519. Josef Urban, starosta, Slavonice
  520. Josef Kubař, starosta, Valeč
  521. Kateřina Trochtová, starostka, Francova Lhota
  522. Danuše Lenková, starostka, Uhlířov
  523. Bartoněk Josef, Ing., zastupitel, předseda SMS ČR, Osvětimany
  524. MVDr. Vladimíra Jarkovská, starostka, Říkov
  525. Petr Horák, starosta, Cetkovice
  526. Josef Vlach, člen zastupitelstva, Luleč
  527. Lubomír Vedra, starosta, Vranov nad Dyjí
  528. Karel Kubeš, starosta, Luby
  529. Zdenek Vrána, starosta obce, Křenovice
  530. Aurelie Skřivanová, starostka obce, Ovesné kladruby
  531. Jitka Rychnovská, STAROSTKA, SOBOTOVICE
  532. Jan Ryba, starosta, Poustka
  533. Bohumil Kovařík, starosta, Velká Hleďsebe
  534. Jaroslav Votýpka, projektový manager, Soběšovce
  535. Anetta Zichová, studentka, Vysoké Pole
  536. antonín chochola, starosta, zlonice
  537. Quido Vlk, starosta obce, Valy u Mariánských Lázní
  538. Miloslav Pernica, Starosta, Lázně Kynžvart
  539. Petr Bárta, starosta, Panenský Týnec
  540. Jana Puškáčová, starostka, Bohuslavice u Zlína
  541. Ludmila Kolářová, manažerka, MAS Společná cesta
  542. Mgr. Václav Dvořáček, starosta, Stříbrnice
  543. Radmil Tomčík, místostarosta, Turovice
  544. Josef Srnec, starosta, Blučina
  545. Jaroslav Hradílek, starosta, Domaželice
  546. Jiří Řezníček, starosta, Tučín
  547. Zdeněk Sládek, starosta obce, Nová Sídla
  548. Libor Švardala, starosta, Slavkov
  549. Pavel Janík, Místostarosta, Český Brod
  550. Eva Procházková, starostka, Stará Voda
  551. Petr Jenšovský, starosta obce, Tuklaty
  552. Jaroslav Matiáš, starosta, Luběnice
  553. Jiří Prouza, starosta, Květnice
  554. Miroslav Brunner, starosta, Jindřichovice
  555. Jaroslav Šedý, starosta, Krásněves
  556. Pavel Novosád, starosta, Valašská Senice
  557. Petr Tihelka, starosta, Uhřice
  558. Tomáš Dvořák, místostarosta, Šestajovice
  559. Lubomír Mitura, podnikatel, Vyšní Lhoty
  560. Marek Kaniok, DiS., starosta, Pražmo
  561. Vítězslav Odložilík, Předseda Mikroregionu Opavsko SZ, Úvalno
  562. Antonín Bábek, starosta, Lutín
  563. František Pánek, starosta, Štědrá
  564. Dagmar Strnadová, starostka, Tři Sekery
  565. Josef Šafář, starosta, Zvíkov
  566. Emilián Janča, starosta, Čaková
  567. Wildner Miroslav, zastupitel, Hranice
  568. Věra Vernerová, starostka, Radonice
  569. Ing. Eliška Stránská, starostka, Dolní Žandov
  570. Renata Zábojníková, starostka, Neubuz
  571. Josef Krupička, starosta, Ždánice
  572. Pavel Rada, projektový manažer, MAS Východní Slovácko
  573. Miroslav Papšík, starosta, Lužná
  574. Jan Socha, starosta, Štramberk
  575. Roman Hrdlic, starosta, Šestajovice
  576. Luboš Berka, místostarosta, Svatava
  577. David Ćmiel, starosta, Písečná
  578. Karel Ferschmann, starosta, Němčovice
  579. Mgr. Pavla Adamcová, starostka, Hodslavice
  580. František Kolařík, starosta, Březůvky
  581. Ing. Milan Kiebel, Starosta obce, Čechy pod Kosířem
  582. Blanka Jelínková, starostka, Knovíz
  583. Vladimír Kos, starosta obce, Chyšná
  584. Bohumil Ježek, starosta, Maršovice
  585. Antonín Okénka, starosta, Nová Lhota
  586. Jindřiška Brožová, starostka, Valchov
  587. Miloslav Hampel, starosta, Komorní Lhotka
  588. Josef Brož, občan, Valchov
  589. Miroslav Dula, starosta, Moravský Písek
  590. Roman Forfera, Starosta, Rybniště
  591. Jiřina Rybáková, starostka, Skuhrov
  592. Jiří Kopeň, starosta, Vřesina
  593. Vladimír Židek, Starosta, Rohozná
  594. František Jordánek, Starosta, Sedlnice
  595. Antonín Košulič, starosta, Brumovice
  596. Vnislav Konvalinka, starosta, Hlásná Třebaň
  597. JUDr. Dobromila Macháčková, místostarostka, Brumovice
  598. Josef Smolka, starosta, Podhradí
  599. Marie Stejskalová, místostarostka, Jiřice
  600. Jitka Ryšavá, starostka, Řisuty
  601. František Pinkas, starosta, Lukavec
  602. Milan Žejdl, Starosta, Čestice
  603. Vladislava Chalupková, starostka, Drmoul
  604. Josef Drn, starosta, Horní Kněžeklady
  605. Hana Tarabusová, předseda občanského sdružení, Valašské Klobouky
  606. Dana Drahošová, starostka, Makov
  607. Miroslav Kadlec, starosta, Skřípov
  608. Alena Kacířová, starostka, Dobratice
  609. Josef Janouškovec, starosta obce, Kytlice
  610. Mgr. Petr Knot, starosta, Kněžpole
  611. Pavla Jochcová, starostka, Jezernice
  612. Mgr. Jiří Havlíček, starosta, Krucemburk
  613. Josef Sommer, starosta, Bolešiny
  614. Josef Krátký, starosta, Sušice
  615. Martin Maleček, starosta, Hroznětín
  616. Radek Brázda, starosta, Troubky
  617. Miroslav Hrubý, starosta, Neurazy
  618. Jaromír Lenoch, starosta, Koclířov
  619. František Hajdůch, starosta, Dolní Němčí
  620. Ivan Truksa, starosta, Jenišov
  621. ing. Tomáš Maiwaelder, starosta, Pustějov
  622. Josef Novák, starosta, Orlické Podhůří
  623. Michal Špendlík, starosta, Želechovice nad Dřevnicí
  624. Zdeněk Profous, místostarosta, Vápenná
  625. Ing.Karel Menhart, starosta, Křesín
  626. Jiří Horák, starosta, Vestec
  627. Zdeněk Krafka, starosta, Pohoří
  628. Josef Kubný Ing., starosta, Chuchelná
  629. František Klementa, uvolněný místostarosta, Machová
  630. Petr Juhaňák, starosta, Skalsko
  631. Petr Uher, starosta, Zvíkovec
  632. Ing. Pavel Mrázek, starosta, Horní Maršov
  633. Jan Vyhnalík, starosta, Lukovany
  634. Dáša Pleskotová, starosta, Hrobice
  635. MIROSLAV HELT, STAROSTA, OŘECH
  636. Miloslav Kříž, starosta, Dobrochov
  637. Jaroslava Píšová, starostka, Chvojenec
  638. Jiří Fejfar, starosta, Střížovice
  639. Petra Kočnarová, starostka, Skalička
  640. Martin Mach, starosta, Mšeno
  641. vlasta tichá, osadní výbor, sázava
  642. Ing.Bronislava Augustinová, starostka, Želeč
  643. Josef Kodras, místostarosta, Modlíkov
  644. Jaromír Dohnal, starosta obce, Soběchleby
  645. Mgr. Břetislav Kratochvíl, místostarosta obce, Soběchleby
  646. Beránek Augustin, člen zastupitelstva, Valašská Senice
  647. Martin Kočí, Karlovice
  648. Miroslava Vencláková, starostka, Libochovany
  649. Karel Vojta, starosta, Stranný
  650. Zdeněk Rajm, starosta, Chomutice
  651. Miroslav Myška, starosta, Pustá Kamenice
  652. Iva Kinclová, starostka, Nový Jáchymov
  653. Helena Pešatová, starostka, Frýdlant nad Ostravicí
  654. Dušan Šustr, starosta, Nepolisy
  655. Vlastimil Tvarůžek, starosta, Strážek
  656. Mojmír Michálek, starosta obce, Bernartice
  657. Radka Bezděková, manažerka, MAS Boskovicko PLUS
  658. Miroslav Doskočil, starosta, Křtěnov
  659. Jiří, Štěpánek, Kratonohy
  660. Věra Kudrnová, starostka, Radonín
  661. Stanislav Veselý, starosta, Knínice
  662. Petr Revenda, finanční manažer, MAS Moravský kras
  663. Jan Tomiczek, starosta, Třanovice
  664. Alfons Mynařík, starosta, Babice
  665. Petr Čech, zastupitel, Nová Ves I
  666. Karel Dostálek, starosta, Jíloviště
  667. Ing. Lubomír Dostál, starosta, Paršovice
  668. Eva Hynková, starostka, Libřice
  669. Milan Štědra, zastupitel, Sázava
  670. Ing. Jitka Nová, starostka, Měrunice
  671. Josef Rebenda, starosta, Břežany
  672. Tomáš Dámek, zastupitel, Soběšovice
  673. Filip Petr, starosta, Hartmanice
  674. Milan Vavřinka, starosta, Libníkovice
  675. Ladislav Pakosta, místostarosta, Boreč
  676. Viera Obešlová, starfostka, Ohaře
  677. František Kukučka, zastupitel, Sehradice
  678. Martin Kodys, starosta, Třeštice
  679. Kamila Kabelková, manažerka MAS, Jičín
  680. Chlumský Lubomír, Třanovice
  681. Ladislav Honusek, starosta, Studénka
  682. Jan Bartoň, starosta, Staňkovice
  683. Pavel Vařečka, starosta, Vračovice-Orlov
  684. Alena Smolíková, starostka, Rohoznice
  685. Jiřina Čejková, starostka, Trusnov
  686. Jiří Maleninský, starosta, Pohnánec
  687. Ladislav Ptáček, starosta, Homole u Panny
  688. Milan Rác, starosta, Zlaté Hory
  689. Petr Jošt ing., starosta, Svojšice
  690. Jana Potiorová, starostka, Pazderna
  691. Jan Melša, storosta, Leština 87
  692. Blahoslav Jírů, starosta, Chotětov
  693. Daniel Žáček, zastupitel, Sehradice
  694. Jiří SKOKAN, starosta, Letonice
  695. Ladislava Malinová, starostka, Černožice
  696. Bohumil Nešpor, starosta, Příluka
  697. Miroslava Fojtů, starostka, Luková
  698. Dušan Hudlík, starosta, Žíšov
  699. Blažena Matějíčková, starostka, Žákovice
  700. Tomáš Chmela, SMS ČR / občan, obhájce venkova, Slavičín
  701. Stanislav Franc, starosta, Rudimov
  702. Ing. Miroslav Pálka, podnikatel, Tišnov
  703. Josef Hála, starosta, Jince
  704. Petr Liška, starosta, Malé Žernoseky
  705. Hana Mašátová, občan, Sázava
  706. Marek Pieter, člen rady města, Desná
  707. Radka Ottlová, občanka, Sázava
  708. Josef Beneš, místostarosta, Osiky
  709. Mgr. Stanislav Peca, starosta, Třemošnice
  710. Václav Zourek, zastupitel, Letonice
  711. Jiří Socha, Starosta obce, Svratouch
  712. Dalibor Šebek, starosta, Biskupice
  713. Ladislav Ludvík, místostarosta, Sadov
  714. Eduard Frisch, starosta, Sadov
  715. Zdeněk Kadlec, starosta, Chrastavec
  716. Marie Janečková, starostka, Rybí
  717. Karel Galas, starosta, Potštát
  718. Pavel Jandák, starosta, Krásný Les
  719. Tomáš Vilímek, starosta, Lično
  720. Vladimíra Blažková, zastupitelka, Luková
  721. Pavel Eliáš, starosta, České Heřmanice
  722. Karel Mašek, místostarosta obce, Horní Habartice
  723. Josef Šinkner, starosta, Otročiněves
  724. Pavel Brožík, místostarosta, Pernarec
  725. Vladimír Příhoda, starosta, Orel
  726. Josef Vondra, místostarosta, Petrovice
  727. Radek Walter, starosta, Tochovice
  728. Josef Zdařil, starosta, Doloplazy
  729. Jitka Vokolková, starostka, Tři Dvory
  730. Ing. Miroslav Kadlček, místostarosta, Dolní Němčí
  731. miroslav stejskal, starosta, Výprachtice
  732. Alena Skořepová, starostka, Lanžov
  733. Bedřich Buťák, starosta, Leskovec nad Moravicí
  734. František Nebřenský, starosta, Čechtice
  735. Jiří Dušek, starosta, Hnátnice
  736. František Klimeš, starosta, Ostrov u Bezdružic
  737. Lubomír Šmíd, starosta, Kobylnice
  738. Miroslav Stropek, starosta, Bukovany
  739. Jaroslav Fodor, Starosta, Hrabětice
  740. Marta Schipplová, místostarostka, Ostrov
  741. Jana Ponocná, starostka, Králíky
  742. Tomáš Ingr, starosta, Pasohlávky
  743. Vojtěch Eliáš, starosta, Tisová
  744. Tomáš Machýček, starosta, Jeseník nad Odrou
  745. Jan Stacha, starosta obce, Závada u Hlučína
  746. Kateřina Kočí, místostarostka, Karlovice
  747. Milan Rozum, Ing., starosta, Traplice
  748. Jan Řežábek, starosta, Městys Žinkovy
  749. Luboš Netolický, Starosta, Rosice
  750. Ing. Václav Bártek, starosta, Razová
  751. Vladimír Bartes, starosta, Čáslavice
  752. Ing. Stanislav Hladík, starosta, Dolní Újezd
  753. Ing. Ludmila Novotná, starostka, Městys Bezno
  754. Bohumil Bradáč, Starosta, Jenišovice
  755. Vladimír Janča, starosta, Korytná
  756. Václav Fousek, starosta, Horní Beřkovice
  757. Jan Motl, starosta, Vápenný Podol
  758. Marie Mráčková, starostka, Nezdice na Šumavě
  759. Aleš Pecka, starosta, Sruby
  760. Jiří Bischof, starosta, Staré Buky
  761. Jana Chládková, starostka, Vchynice
  762. Mgr.František Kuna, starosta Obce Krásný Dvůr, Krásný Dvůr
  763. Václav Harasevič, starosta, Hejtmánkovice
  764. Irena Dvořáková, místostarostka, Tučapy
  765. Dana Wolfová, starostka, Petrov
  766. Miroslav Šiška, starosta, Bukovany
  767. Václav Bujáček, starosta, Suchá Loz
  768. Petr Fiala, starosta, Letohrad
  769. Pavel Kundrát, starosta, Úštěk
  770. Michal Lukes, starosta, ohrozim
  771. Věra Chemišincová, starostka, Pomezí
  772. Jaroslav Šimon, starosta obce, Telecí
  773. Josef Himl, starosta, Sepekov
  774. Jaroslav Pulkrábek, starosta, Neratov
  775. Miroslav Štěpánek, starosta, Dřínov
  776. Marie Šrailová, Starostka, Ejpovice
  777. Antonín Vymazal, starosta, Těšany
  778. Kurt Kocián, Ing, starosta, Bohuslavice
  779. Jana Redlová, starostka, Smolné Pece
  780. Zdeněk Ševčík, starosta, Morávka
  781. Tomio Okamura, senátor, Napajedla
  782. Josef Veselý, místostarosta, Ejpovice
  783. Jaroslav Myška, starosta, Prasek
  784. Luboš Krátký, starosta, Dlouhá Brtnice
  785. František Kubiš, starosta, Nové Hamry
  786. Bc. Jiřina Plevjaková, místostarosta, Leskovec nad Moravicí
  787. Jaroslav Štěpánek, starosta, Němčice ( u Pardubic )
  788. Květoslav Havel, starosta, Radčice
  789. Tomáš Zicha, starosta, Drnovice
  790. Lenka Hozová, starostka, Suchovršice
  791. Václav Honal, starosta, Vlčtejn
  792. Doubravka Fišerová, starostka, Vyskeř
  793. Zithutová Eva, předsedkyně O.S. Místo pro život, Nečín
  794. Helena Pavlíková, místostarostka, Hořiněves
  795. Otakar Březina, starosta, Kozojídky
  796. Jitka Zahálková Ing. Mgr., starostka, Suchdol
  797. Jiří Ungrád, starosta, Liberk
  798. Josef Kubizňák, starosta, Rokytno
  799. Oldřich Koblížek, Starosta obce, Vraclav
  800. Lenka Šourková, starostka, Lavičné
  801. Jiří Carbol, starosta, Dobrá
  802. Vítězslav Blažek, starosta, Chotíkov
  803. Kateřina Ševčíková, starostka, Podomí
  804. Vlastimil Blažek, Starosta, Úherce
  805. Zdeněk Pantlík, starosta obce, Sobůlky
  806. Jiří Blažek, starosta, Paseka
  807. Dana Jeřábková, účetní, Krasíkov
  808. Ilona Severová, starostka, Lukavice
  809. Jan Vacek-POKR,s.r.o., Podnikatel, Lanškroun
  810. Jiří Chalupník, 2. místostarosta, Letohrad
  811. Ladislav Gargulák, starosta, Prlov
  812. Jan Dočekal, starosta, Moravany
  813. Jiřina Loupová, starostka, Rokytá
  814. Karel Šrámek, strarosta obce, Skašov
  815. Martin Hájek, starosta, Radějov
  816. Dagmar Vaňková, starostka, Jeřišno
  817. Jan Votruba, Trhové Sviny
  818. Libuše Skalová, starostka, Vlastec
  819. Martin Ehrlich, starosta, Mokrý Lom
  820. Milan Naď Mgr., starosta, Křivoklát
  821. Josef Koubík, starosta, Pastviny
  822. Luděk Detour, starosta, Bujanov
  823. Jan Šmolík, starosta, Příkosice
  824. Veronika Schvomová, manažerka MAS Znojemské vin., Hrádek
  825. Lenka Mrázková, manažerka MAS Znojemské vin., Hrádek
  826. Bc. Renáta Fiedlerová, starostka, Vysokov
  827. Martin Major, starosta, Krhovice
  828. Milan Frišman, starosta, Střítež
  829. Martin Kincl, starosta, Vratěnín
  830. Jaroslava Saifrtová, ředitelka o.p.s., MAS Přemyslovské střední Čechy
  831. Jitka Janouchová, manažerka, MAS Přemyslovské střední Čechy
  832. Věra Kadrmasová, starostka, Slatina okr. Ústí nad Orlicí
  833. Milan Piták, Starosta, Kobeřice u Brna
  834. Petr Kabyl, starosta, Svatý Jan
  835. Ing.Libor Matoušek, starosta, Struhařov
  836. Miroslav Nogol, starosta, Smilovice
  837. Tomáš Bouček, starosta, Benátky
  838. Vladimíra Hladíková, starostka obce, Nová Ves u Chýnova
  839. Milan Tlučhoř, starosta obce, Kladruby nad Labem
  840. Hana Řebíková, Starostka, Hora Svaté Kateřiny
  841. Ivana Majíčková, starostka, Kunovice
  842. Miloslava Zemanová, starostka, Pravy
  843. Václav Kovařík, starosta, Křešice
  844. Ing. Jiří Krtička, starosta, Machov
  845. Jaroslav Ludka, starosta, Rakov
  846. Mgr. Bohuslav Navrátil, starosta, Blatná
  847. Roman Zapletal, starosta, Výkleky
  848. František Zavoral, starosta, Zderaz
  849. Vít Hromádko, starosta, Hájek
  850. Bohuslav Vtípil, místostarosta, Sázava
  851. Martin Kapek, starosta obce, Hulice
  852. František Jeleček, starosta, Slup
  853. Pavel Bartík, Starosta, Soběhrdy
  854. Pavel Bulín, starosta, Bílov
  855. Václav Lomička, starosta, Dobříč
  856. Robert Borski, starosta, Hrádek
  857. Jan Chaloupka, Starosta, Slavošov
  858. Jiří Černý, starosta, Petroupim
  859. František Žák, starosta, Bílence
  860. Radek Brabenec, Starosta, Hradiště
  861. Jaromír Rejmon, starosta, Pěčice
  862. Štěpánka Bejčková, starostka, Nevřeň
  863. Daniel Hořava, místostarosta, Bukovec
  864. Josef Škréta, starosta, Městys Neustupov
  865. Růžena Kučerová, starostka, Louňovice pod Blaníkem
  866. Vladimír Roztočil, starosta, Svinaře
  867. Josef Ratajský, starosta, Domanín
  868. Petr Helekal, starosta, Dolní Čermná
  869. Miloslava, občan, Ejpovice
  870. Jaroslav Kolbek, starosta, Pletený Újezd
  871. Antonín Bašta, starosta, Dolní Kralovice
  872. JUDr. Josef Matějka, starosta, Kublov
  873. Bohuslav Heřman, starosta, Chocenice
  874. Ing. Otakar Pejša, starosta, Útěchovice
  875. Jana Lapáčková, starostka, Pravonín
  876. Petr Laštovica, starosta, Hošťálková
  877. Monika Vacková, starostka, Včelákov
  878. František Papež, starosta, Pojbuky
  879. Jaroslav Kreml, starosta, Lužice
  880. Ivan Zetek, starosta, Svárov
  881. Josef Tripes, starosta, Obec Slavče
  882. Milan Leopold, starosta, Město Rabí
  883. Veronika Kellerová, starostka, Lidice
  884. Jaroslav Klapal, starosta, Hřibiny-Ledská
  885. Josef Frélich, starosta, Podmolí
  886. Květuše Szyroká, starostka, Doubrava
  887. David Klíma, starosta, Chudenice
  888. Eiška Vlašičová, místostarostka, Srnojedy
  889. Jana Němečková,Mgr., starostka, Dobrá Voda u Hořic
  890. Jiří Bobek, zastupitel/před.fin.komise, Svárov
  891. Miroslav Čepčář, starosta, Staré Hradiště
  892. Klára Davidová, manažerka sdružení, sdružení Podzvičinsko, Holovousy
  893. Jiří Kolář, starosta obce, Dřevčice
  894. Ing. Pavel Nekl, starosta, Milín
  895. Nosek Miroslav, starosta, Miletín
  896. Ing. Jaroslav Hlavnička, starosta, Benešov
  897. Milan Rychtr, starosta, Vítkovice v Krkonošich
  898. Petr Myslivec, starosta města, Bor
  899. Bohuslava Zemanová, ředitelka, Posázaví o.p.s., Benešov
  900. Stanislav Hodík, starosta, Dušníky
  901. Vladimír Žváček, starosta obce, Rudná
  902. Marek Koňařík, Zastupitel, leskovec
  903. Zdeněk Drazil, starosta, Bělá u Jevíčka
  904. Jiří Černý, starosta, Buchlovice
  905. Václav Smolka, starosta, Osíčko
  906. Jana Exnerová, starostka obce, vyšehněvice
  907. Petr Vajbar, starosta obce, Rakvice
  908. Zdeněk Kováříček, zastupitel, Kvasiny
  909. Eva Návarová, starostka, Branišov
  910. Ing.Luboš Podlipný, starosta, Neděliště
  911. Roman Neuwirt, předseda osodního výboru, Studnice
  912. Roman Kašpar, ředitel, MAS Luhačovské Zálesí
  913. Pavel Müller, starosta, Frýdštejn
  914. Jan Pelc, starosta, Vysoké Popovice
  915. Josef Rudolf, Starosta, Zakřany
  916. Marie Pokorná, Starostka, Slatina nad Úpou
  917. Božena Štellová, starostka, Velké Všelisy
  918. Libor kvasnička, Starosta, Řevnice
  919. Jiří Fic, starosta, Nová Říše
  920. Jan Orosz, starosta, Krsy
  921. Antonín Urbánek, místostarosta, Tuhaň
  922. Karásek Karel, starosta obce, Červené Poříčí
  923. Mgr. Milena Hercoková, starostka, Kostomlaty nad Labem
  924. Ing. Zbyněk Hrubec, starosta, Víchová nad Jizerou
  925. Hana Hošková, starostka, Rodvínov
  926. Ivana Frajová, starostka, Dřísy
  927. Martina Vedralová, starostka, Svojetice
  928. Jan Vojna, starosta obce, Liblice
  929. Jarmila Smotlachová, starostka, Hlavenec
  930. Jiří Šindelář, starosta, Strančice
  931. Jaroslav Kuchař, starosta, Opatovice
  932. Robert Bárta, starosta, Oplany
  933. Dana Draská, starostka, Přehýšov
  934. Irena Stránská, starostka, Opolany
  935. Vojtěch Krauz Ing., starosta, Mečeříž
  936. Karel Malý, starosta, Dnešice
  937. Alena Šeligova, starostka, obec Konětopy
  938. Jana Rejlová, starostka, Roudnice
  939. Karol Polák, zastupitel, Dnešice
  940. Miroslav Bouda, starosta města, Březová
  941. Jiřina Vrábelová, starostka, Velký Luh
  942. Petr Schicker, starosta, Adamov
  943. Prokop Mašek, starosta obce, Kamenný Přívoz
  944. Petr Charbuský, starosta, Chleby
  945. Hana Vélová, starostka, Dalešice u Jablonce nad Nisou
  946. Ing. Rostislav Fiala, zastupitel, Dnešice
  947. Rostislav Vodička, starosta obce, Polepy
  948. Tomáš Martínek, starosta, Chmelná
  949. Tomáš Martínek, živnostník, Chmelná
  950. Zdeňka Semiánová, starostka, Kluky (okres Mladá Boleslav)
  951. Otakar Jeřicha, starosta, Dublovice
  952. Miloslav Tomek, zastupitel, Svárov
  953. Václav Kříž, vedoucí ůdržby, Háj u Duchcova
  954. Josef Hladeček, starosta, Hosty
  955. Jiřina Bobková, starostka, Ktová
  956. Zdeněk Veselý, starosta, Sedlec
  957. Josef Dobš, starosta, Dolany
  958. Jan Jiskra, starosta, Starkoč
  959. Radomír Kulhánek, místostarosta, Metylovice
  960. Petr Červenka, starosta, Prosenická Lhota
  961. Miroslav Jelínek, starosta, Lošany
  962. Pavel Čermák, starosta, Kamenice
  963. Vlasta Háblová, místostarostka, Sušice
  964. Zuzana Fišerová, personalista, Zlín
  965. Vladimír Gut, starosta, Radošovice 14, 257 26 Divišov
  966. Vladimír Vytiskja, starosta, Únětice
  967. Luboš Netušil, OSVČ, Bystré
  968. Jaroslav Velebný, starosta, Františkov nad Ploučnicí
  969. Pavel Plachý, starosta, Malšovice
  970. Pavel Nevlida, starosta, Příčovy
  971. Arnošt Urbánek, starosta, Předín
  972. Eva Džumanová, starostka, Šluknov
  973. Antonín Tauber, Starosta, Drahouš
  974. Lukáš Tomeška, starosta obce, Merboltice
  975. Martin Schulz, starosta, Doubice
  976. Václav Kejla, starosta, Lužná
  977. Pavel Fischer, občan, Hradčany-Kobeřice
  978. František Dvořák, podnikatel, Kovanec
  979. Petr Horáček, starosta, Podhradní Lhota
  980. Ladislava Víšková, místostarostka, Merboltice
  981. Richard Novák, starosta, Skaštice
  982. Josef Vrba, starosta, Svojetín
  983. Ing. Petr Chromý, starosta, Hlinná
  984. Ing. Bohumír Jankovský, starosta, Zavidov
  985. petr fišer, podnikatel, Zlín
  986. Ing.Jiří Kaňa, radní, Šitbořice
  987. Daniel Zygula, starosta, Verneřice
  988. Pavel Halas, zastupitel, Šitbořice
  989. Miroslav Raška, manažer, Zlín
  990. Jan Michálek, starosta, Dolní Hbity
  991. Milan Řihák, starosta, Bohuňov
  992. Ing.Petr Malý, starosta, Sukorady
  993. Jaroslav Starý, starosta, Dolánky nad Ohří
  994. Bořivoj Klíma, starosta, Stachy
  995. Lubomír Kokeš, starosta, Zádveřice-Raková
  996. Aleš Krátký, starosta, Sovětice
  997. Konečný Jaroslav, zastupitel, Šitbořice
  998. Věra Halamová, starostka, Bařice-Velké Těšany
  999. Blanka Jelínková, občan, Nučice, Praha - východ
  1000. Jana Mikovcová, starostka, Jimlín
  1001. František Popelář, Pavlov (JI)
  1002. Milan Kříž, Starosta, Podlesí
  1003. Eva Bubnová, starostka, Chocerady
  1004. Vladimír Rampas, místostarosta, Dolní Hbity
  1005. Jan Koutský, starosta, Hora Svatého Šebestiána
  1006. Eva Ulmanová, starostka, Katusice
  1007. Josef Vencovský, místostarosta, Kamýk nad Vltavou
  1008. Jaroslava Smetanová, starostka, Vražkov
  1009. Zdeněk Pavlíček, starosta, Plánice
  1010. Marie Kománková, místostarostka, Nivnice
  1011. Zdeňka Plšková, starostka, Vinary
  1012. Aleš Papoušek, starosta, Krhanice
  1013. Miluše Čančíková, starostka, Jinočany
  1014. Arnošt Juda, starosta, Bohdalov
  1015. Ludmila Pafelová, starostka, Velké Žernoseky
  1016. Zbyněk Procházka, starosta, Rožnov
  1017. Hana Navrátilová, místostarostka, Šitbořice
  1018. Jiří Randus, starosta, Zubří
  1019. jIŘÍ šTEFLÍČEK, starosta, Nové Sady
  1020. Zdeněk Ryšavý, starosta, Okříšky
  1021. Ludvík Efler, podnikatel, Merboltice
  1022. Petr Rudžik, zastupitel, Sušice
  1023. Hedvika Šprincová,, starostka,, Přelovice
  1024. Hana Lipenská, místostarostka, Písečná
  1025. Martin S. Charvát, starosta, Plaňany
  1026. Edita Nezvalová, občan, Zlín
  1027. Miroslava Tichá, občan, Jince
  1028. Miroslava Otoupalová, starostka, Chožov
  1029. Lenka Arnotová, místostaroska, Světlá nad Sázavou
  1030. Antonín Vyšohlíd, mistostarosta, Králíky
  1031. Dobromil Konečný, Starosta, Blšany u Loun
  1032. Pavel Prail, místostarosta, Blšany u Loun
  1033. Jiří Nekolný, starosta, Višňová
  1034. Radim Novák, starosta obce, Malé Březno, Most
  1035. Rostislav Novák, starosta, Římov
  1036. Jarmila Hrušková, starostka, Blatnička
  1037. Miloslav Hrazánek, starosta, Jesenice
  1038. Zděnka Smetanová, starostka, Havraň
  1039. František Kšica, starosta obce, Moravské Knínice
  1040. Jan Martinec, starosta města, město Ždírec nad Doubravou
  1041. Ing.Ivan Pastorek, starosta, Brniště
  1042. Zdeněk Vukliševič, zastupitel- předseda FV, Lubenec
  1043. Soňa Rojková, starostka, Borovnice
  1044. Augustin Oppl, starosta, Březí u Říčan
  1045. Josef Eger, starosta, Chocomyšl
  1046. Tomáš Valena, starosta, Mžany
  1047. Jíří Švec, Zlín
  1048. Vladimír Velísek, zastupitel, Machová
  1049. Jaroslav Moudřík, občan/podnikatel, Rokytnice
  1050. Jana Němečková, místostarostka obce, Libina
  1051. Tomáš Kobza, starosta obce, Libina
  1052. Jaroslav Vojáček, ředitel ZŠ, člen rady obce, Libina
  1053. Aranka Jarošová, ředitelka MŠ, členka rady obce, Libina
  1054. Petr Navrátil, člen rady obce, Libina
  1055. Ing. Roman Guráň, zastupitel, Šitbořice
  1056. Ing. Lenka Říhová, starostka města, Osek
  1057. Jiří Zahradník Ing., zastupitel, Senohraby
  1058. Jarmila Malinová, zastupitel, Senohraby
  1059. Josef Zoser, starosta,krajský zastupitel, Jiřetín pod Jedlovou
  1060. Miroslav Hrázký, starosta, Kropáčova Vrutice
  1061. Roman Šlápota, starosta, Blanné
  1062. Miloslav Říha, starosta, Kněžičky
  1063. Drahoslav Falta, starosta, Sadová
  1064. Václav Kříž/Jan Broft, starosta/místostarosta, Černouček
  1065. Kateřina Hebelková, místostarostka, Suchý
  1066. Mgr. František Vávra, zastupitel, Jesenice u Sedlčan
  1067. Jan Gerenda, místostarosta, Vinaře
  1068. Jan Papež, zastupitel, Černé Voděrady
  1069. Pavel Fadrný, starosta, Tasovice
  1070. MVDr.Jiří Dvořák, starosta, Sudoměř
  1071. Anna Kodeda, občan, Staré Město
  1072. Jan Voříšek, starosta, Oslnovice
  1073. Václav Vágner, neuvolněný starosta, Krasová
  1074. Marie Neubauerová, neuvolněná starostka, Zálesí
  1075. Martin Holota, starosta, Štichovice
  1076. Darina Kocsisová, starostka, Přerov nad Labem
  1077. Jaroslav Jandl, starosta, Slavětín
  1078. MVDr. Libor Jurka, starosta, Mašovice
  1079. Martin Minarčík, starosta, Mnetěš
  1080. Kateřina Křenková, starostka, Bartošovice
  1081. Roman Hrnčíř, starosta, Divec
  1082. Petr Kazda, starosta, Zářecká Lhota
  1083. Josef Racek, starosta obce, Němčice
  1084. Ing. František Eliáš, místostarosta, Zářecká Lhota
  1085. Jana Lejsková, člen zastupitelstva, Šitbořice
  1086. Alena Hovorková, starostka, Vysoký Újezd
  1087. Antonín Nahodil, starosta, Předklášteří
  1088. Ivo Kočíš, starosta, Bravantice
  1089. Zdeněk Pospíšil, starosta, Unkovice
  1090. Josef seifert, starosta, krajský zastupitel, Třebívlice
  1091. Mgr. Josef Levek, starosta, Milotice
  1092. Vlasta lochmanová, starostka, kostelec(HO)
  1093. Rostislav Cichra, starosta, Vranová
  1094. Josef Svoboda, starosta, město Pohořelice, okr. Brno-venkov
  1095. Libor Macháč, místostarosta, Jeseník nad Odrou
  1096. Zdeněk Lučan, Žulová
  1097. Karel Kříž, starosta, Mikulovice
  1098. Marie Polachová, starostka, Vrbovec
  1099. Věra Marková, starostka, Radslavice
  1100. Václav Jarolím, starosta, Uhelná Příbram
  1101. Petr Kůstka, Starosta, Malečov
  1102. Šárka Plačková, účetní, Lukov
  1103. Milan Mojžíš, starosta, Nebovidy
  1104. Irena Ravčuková, starostka obce, Hladké Životice
  1105. Petra Vojkůvková, starostka, Kujavy
  1106. Vávlav Kotlaba, Zastupitel, Krsy
  1107. Jaroslav Vaněček, starosta, Česká Metuje
  1108. Naděžda Švadlenková, starostka, Těchlovice u Hradce Králové
  1109. Jiří Plocek, starosta, Chleny
  1110. Ing. Pavel Sadecký, starosta obce, Němčice
  1111. Veronika Slámová, občan, Křenovice
  1112. Marek Sekanina, starosta, Popice
  1113. Vladimír Diblík, starosta obce, Radvanice
  1114. Eva Vrábíková, starostka, Libořice
  1115. Marie Šperková, místostarosta, Přimda
  1116. Miloslav Kunt, starosta, Přimda
  1117. Josef Rídl, zastupitel, Přimda
  1118. Karel Hečko, zastupitel, Přimda
  1119. Zbyněk Linhart, starosta, Krásná Lípa
  1120. Václav Schreier, starosta, Bernartice
  1121. Michal Maják, starosta, Jiříkov
  1122. Jitka Valíčková, starostka, Staré Sedliště
  1123. Vladimíra Pátková, starostka, Batňovice
  1124. Dalibor Dočekal, starosta, Nový Šaldorf - Sedlešovice
  1125. Vlastimil Mikl, starosta obce, Vrbice
  1126. Václav Šteffl, starosta, Kozojedy
  1127. Pavel Kopal, starosta, Jílové u Držkova
  1128. Václav Flodrman, Starosta, Kovanec
  1129. Martin feranec, místostarosta, Slup
  1130. Vojtěch Ryza, starosta, Lidečko
  1131. Josef Karel, předseda DSO Hustířanka, Velichovky
  1132. Vladimír Jaroš, místostarosta, Velichovky
  1133. Máša Enderlová, starostka, Dohalice
  1134. Milan Sklenář, ing., starosta, Kameničná
  1135. Josef Laitl, starosta, Únějovice
  1136. Renata Hladíková, starostak, Hněvčeves
  1137. Pavel Osinek, zastupitel, Vraclav
  1138. Jindřich Kvapil, starosta, Koberovy
  1139. Marie Matysová, starostka, Horní Police
  1140. Josef Novotný, starosta, Záměl
  1141. Jaroslav Křapka, starosta, Háje nad Jizerou
  1142. Michal Honzík, místostarosta, Janské Lázně
  1143. Zdeněk Kundrata, starosta, Doubravník
  1144. Jiří Žďánský, starosta, Rokytňany
  1145. Petr Krupka, Starosta, Loužnice
  1146. Dana Klosová, starostka, Bernartice nad Odrou
  1147. Zdeněk Vozák, zastupitel, Zámrsky
  1148. Jan Strachota, starosta, Křižovatka
  1149. Zdeněk Arnošt, Starosta, Bílý Újezd
  1150. Pavel Jelínek, starosta, Olešnice
  1151. Eva Erbanová, starostka, Ohařice
  1152. Jana Dymešová, místostarosta, Měník
  1153. Dana Štechová, občanka, Praha
  1154. Josef Němec, starosta obce, Velká Lečice
  1155. Ing. Josef Beran, místostarosta obce, Velká Lečice
  1156. Vladimír Keller, starosta, Černousy
  1157. Leoš Mejvald, starosta, Martinice v Krkonoších
  1158. Milan Klikar, starosta, Stružinec
  1159. Vlastimil Schovánek, starosta, Slaná
  1160. Tomáš Hájek, starosta, Poniklá
  1161. František Kučera, starosta, Kamenický Šenov
  1162. Vladimír Daněk, starosta obce, Hněvošice
  1163. Eva Zbrojová, starostka, Harrachov
  1164. Petr Chmelík, místostarosta, Hostinné
  1165. Václav hájek, místostarosta, Jablonec nad Jizerou
  1166. Václav Dvořák, starosta, Dolní Hrachovice
  1167. Pavel Čížek, starosta, Spálené Poříčí
  1168. Ing. Karel Dvořák, starosta města, Nová Včelnice
  1169. Alois Kunc, starosta, Kotvrdovice
  1170. Marie Sommerova, starostka, Karlík
  1171. Ladislav Novák, zastupitel obce, Vraclav
  1172. Nováková Věra, předseda kulturní komise, Vraclav
  1173. Arnošt Pala, starosta, Zámrsky
  1174. Zuzana Večerková, starosta, Stružná
  1175. Ivana Váňová, starostka, Mořkov
  1176. Ing. Jan Krs, starosta, Mezihoří
  1177. Anna Šomodíková, starostka, Lomnice
  1178. Zuzana Rohovská, starostka, Nové Sedlice
  1179. Zdeňka Dohnálková, radní, Tišnov
  1180. Václav Volný, starosta obce, Holasovice
  1181. Jan Pijáček, starosta, Vlčnov
  1182. Marie Macurová, místostarostka, Mosty u Jablunkova
  1183. Jaromír Navrátil, starosta obce, Břest
  1184. Jitka Rozkošná, starostka, Křišťanovice
  1185. Jiřina Pešlová, Vrchy
  1186. JUDr. Dagmar Hrudová, Vratimov
  1187. Marie Vlčková, starostka, Lačnov
  1188. Ing. Miroslav Pospíšil, starosta, Malá Štáhle
  1189. Antonín Ševčík, starosta, Šenov
  1190. Josef Drápal, starosta, Viničné Šumice
  1191. Zdeněk Kelnar, starosta, Hostašovice
  1192. Radomír Pala, starosta, Žalkovice
  1193. Jiří Tesař, místopředseda ČSO, Jablonec nad Nisou
  1194. Rostislav Kožušník, starosta, Řepiště
  1195. Jitka Schneiderová, manažerka místní akční skupiny, Moravský Krumlov
  1196. Jiři Hrdina, podnikatel, Pavlice
  1197. Miroslav Pinos, Obcan, Olomouc
  1198. zdeněk lengál, zastupitel, šitbořice
  1199. Zuzana Marková, Moravský Krumlov
  1200. Petr Stejskal, starosta, Hamry
  1201. Ing. Jiří Malec, starosta, Hluboké Mašůvky
  1202. Libor Nevrkla, starosta, Boskovštejn
  1203. Jaroslav Šimáček, starosta, Slezské Pavlovice
  1204. Jana Mašová, starostka obce, Dolní Dubňany
  1205. Pavel Hlávka, starosta obce, Kravsko
  1206. Marie Flodrová, starostka, Městys Spálov
  1207. Petr Škarek, starosta, Šanov
  1208. Jan Blažek, místostarosta, Šenov
  1209. Jozef Targoš, starosta, Dobřínsko
  1210. Petr Mědílek, starosta, Červený Kostelec
  1211. Ing. Alois Vybíral, starosta, Plenkovice
  1212. František Schwarzer, starosta, Výrava
  1213. Ing.Hana Masáková, starostka, Kopidlno
  1214. Josef Rigl PaedDr., starosta, Kostelní Hlavno
  1215. Dagmar Machaňová, starostka, Osoblaha
  1216. Renáta Priesterrathová, starostka, Ladná
  1217. Soňa Křenová, starostka, Kácov
  1218. Karel Pešl, starosta SDH, Vrchy
  1219. Tomáš Hrubiš, starosta, Kunčice pod Ondřejníkem
  1220. Josef Petera, starosta, Přepychy
  1221. Miluše Lauková, starostka, Kalek
  1222. Jiří Hanousek, starosta, Bukovina u Čisté
  1223. Radek Lukáč, starosta, Heřmanova Huť
  1224. Jiří Zips, starosta, Bedihošť
  1225. Radka Chudová, starostka, Karlova Studánka
  1226. Josef Vondrášek, starosta, Rožmitál pod Třemšínem
  1227. Jiří Smékal, starosta, Chornice
  1228. František Pospíšil, starosta, Bílá
  1229. Ivo Zatloukal, starosta obce, Vrbátky
  1230. Jindra Zábranský, místostarosta, Veřovice
  1231. Radomír Tománek, Starosta obce, Rudná pod pradědem
  1232. Irena Pekárková, starostka, Černá v Pošumaví
  1233. Vera Daňová, místostarostka, Černá v Pošumaví
  1234. František Čáp, zastupitel, Teplice nad Metují
  1235. Magda Říkovská, starostka, Kyselovice
  1236. Marcela Nytrová, místostarostka, Býkov-Láryšov
  1237. Eva Hylmarová, starostka, Malé Svatoňovice
  1238. Ing. Miloslav Sejkora, starosta, Bystré
  1239. Ondřej Hudec, starosta, Ostrov u Macochy
  1240. Jozef Petrenec, starosta, Dříteč
  1241. Petr Záruba, Starosta, Chabeřice
  1242. František Zvolský, starosta, Mrač
  1243. Jan Kolář, místostarosta, Krásná Lípa
  1244. Aleš Salibor, starosta, Hlavnice
  1245. Milan Kazda, starosta, Kněžice
  1246. Milan Pavlík, starosta, Městec Králové
  1247. Pavel Bláha, občan, Soutice
  1248. Mgr. Mgr. Lenka Novotná, starostka, Jiřice u Moravských Budějovic
  1249. Miloslav Novotný, Starosta, Vavřinec
  1250. Břetislav Tesař, starosta, Bořitov
  1251. Cincibusová Lenka, mistostarostka, Košťálov
  1252. Eva Šípová, podnikatelka, Povrly
  1253. Václav Svoboda, starosta, Velké Chvojno
  1254. Jan Grolich, starosta, Velatice
  1255. František Novotný, starosta, Městys Křtiny
  1256. Dana Stodolová, starostka, Biskupice
  1257. Martin Hujer, starosta, Zruč nad Sázavou
  1258. Karel Černý, starosta, Čelčice
  1259. Vít Baše, starosta, Očelice
  1260. Michal Kulhánek, starosta obce, Velké Březno
  1261. Zdeněk Brantl, starosta města, Kraslice
  1262. Zdeněk Rada, starosta, Otinoves
  1263. Jiří Šustr, předseda MAS, Společná CIDLINA,o.s.
  1264. Libor Volf, starosta, Stěbořice
  1265. Oldřich Šnajdárek, starosta, Klokočí
  1266. Jaroslav Trejbal, starosta obce, Hlušice
  1267. Jaromír Šíp, občan, Povrly- Mírkov
  1268. Luboš, Žilka, Petrovice
  1269. Jaroslav Vaněk, starosta, Dolní Životice
  1270. Jiří Buchta, starosta města, Uhlířské Janovice
  1271. Teplý Jaroslav, starosta, Bučina
  1272. Zdeňka Ambrožová, starostka, Jakubčovice nad Odrou
  1273. Jan Sedláček, starosta, Křižánky
  1274. Ivo Dobiášek, předseda komise CR, Blansko
  1275. Petr Toman, starosta obce, Oldřišov
  1276. Ladislav Stalmach, starosta, Vír
  1277. Pavel Kratocvíl, starosta, Urbanice
  1278. Stanislav Tureček, starosta, Ostrožská Nová Ves
  1279. Věra Kolářová, starostka, Skrchov
  1280. Ing. David Větrovský, starosta, Jablonná
  1281. Lenka Štočková, starostka, Opatov na Moravě
  1282. Miluše Lančiová, občanka, Karlovice
  1283. Karel Janoušek, starosta, Police
  1284. Zdenek Vedral, místostarosta, Velké Hamry
  1285. Libor Pavézka, občan, Karlovice u Vrbna pod Pradědem
  1286. Olga Skotáková, občan, Karlovice
  1287. Jaromír Sedlák, zastupitel, Vilémovice
  1288. Zdeněk Šudoma, zastupitel, Vír
  1289. Zdeňka Tajovská, místostarostka, Dušejov
  1290. Ing. Radek Lípa, starosta, Zákupy
  1291. Viktor Liška, starosta obce, Ratměřice
  1292. ing.Luboš Peterka, starosta, Radomyšl
  1293. Petr Chotívka, občan, Březnice
  1294. Radek Menčík, starosta, Domamil
  1295. Jaroslav Kuchař, starosta, Opatovice
  1296. Zdeňka Matyáštíková, starostka, Býkov-Láryšov
  1297. Josef Jakuba, starosta, Podkopná Lhota
  1298. Jaroslav Huňat, Starosta obce, Dubenec
  1299. Jiřina Mádrová, starostka, Stará Ves
  1300. Čestmír Rochovanský, starosta, Přáslavice
  1301. Marie Hrdličková, občan, Chorušice
  1302. Klára Škvorová, starostka, Ostředek
  1303. Eva Broulimová, starostka, Dřešín
  1304. Bohumil Děd, starosta, Zvěstov
  1305. SPOV Plzeňského kraje, Občanské sdružení, Plzeň
  1306. Jana Horčicová, starostka, Lhotsko
  1307. Marta Vencovská, zastupitel, Lípa
  1308. Jan Král, starosta, Milčice
  1309. Dagmar Kubzová, starostka, Lazníčky
  1310. František Kopecký, manažer MAS, Rozvojové partnerství Regionu Hranicko
  1311. Jaroslav Janda, starosta, Úsobrno
  1312. Vojtěch Skácel, místostarosta obce, Rakov
  1313. Alena Skácelová, občanka obce, Rakov
  1314. Ing. Jiří Friedl, místostarosta, Lhotsko
  1315. Josef Horinka, starosta, Hrádek nad Nisou
  1316. Bohumila Boušková, radní, Sázava
  1317. Michael Holý, místostarosta, Hrob
  1318. Ladislav Jiroušek, občan/student, Slatiňany
  1319. Jaromír Biolek, podnikatel, Týnec nad Sázavou
  1320. Josef Vaculin, starosta, Týn nad Bečvou
  1321. Zbyněk Král, starosta, Bánov
  1322. Marie Jiroušková, občanka/zdravotní sestra, Slatiňany
  1323. Ondřej Neuman, manažer MAS, Zubří
  1324. Štěpán Benca, starosta, Čtyřkoly
  1325. Marcela Králová, Rakov
  1326. Veronika Vieweghová, Sázava
  1327. Marie Sýkorová, občan, Radějov
  1328. Pavel ONDRA, starosta, Krouna
  1329. Václav Pulkrábek, starosta, Kostěnice
  1330. Milan Bauka, občan, Uherský Brod
  1331. Roman Jílek, starosta obce, Boršice
  1332. Vlastimil Konšel, starosta, Určice
  1333. Ing.Jana Nováková, starostka, Merklín u Přeštic
  1334. Petr Janoušek, starosta, Věstín
  1335. František Langr, starosta obce, Šarovy
  1336. Alois Kadlec, starosta, Hvězdlice
  1337. Josef Hromada, starosta, Ovčáry
  1338. Jan Petřík, starosta obce Kostelany, kostelany
  1339. Karel Zrůbek, starosta města, Horažďovice
  1340. Pavel Nutil, místostarosta, Planá
  1341. Zdeněk Tatíček, starosta neuvolněný, Křídla
  1342. Jiří Rod, Ing., starosta, Sedlice
  1343. Daniel Kocián, starosta obce, Darkovice
  1344. Milan Luňák, místostarosta, Kalek
  1345. Jiří Vyklický, starosta obce, Suchý
  1346. Zdena Tomková, místostarostka, Lutín
  1347. Jana Kuthanová, starostka, Hořiněves
  1348. aleš černotík, občan, Valašská Polanka
  1349. Rostislav Kocián, starosta, Třemešná
  1350. Marta Koppová, starostka, Hostišová
  1351. Vlastimil Bařinka, starosta, Moravské Budějovice
  1352. Nikola Čáňová, student/občan, Vsetín
  1353. pavel K o t l á ř, starosta obce, Hať
  1354. Ludmila Sládková, starostka, Sádek
  1355. Lubomír Boďa, občan, Dobřichov
  1356. Zdeněk Hanzlíček, starosta, Plasy
  1357. Jan Votava, místostarosta, Dolní Věstonice
  1358. Robert Kubala, Občan, Třebíč
  1359. Jan Kauf, starosta, Hrušky
  1360. Leoš Petr, starosta, Rovečné
  1361. Tomáš Tomeczek, starosta, Řeka
  1362. Bohumil Ott, starosta, Dobré Pole
  1363. Milada Popelářová, místostarostka, Nový Přerov
  1364. Josef Střecha, starosta, Vítonice
  1365. Pavel Nosek, starosta, Kamenné Zboží
  1366. Kateřina Mrázová, starostka, Blažim
  1367. Miroslav Kabelka, starosta, Jakubov u Moravských Budějovic
  1368. Luděk Lahner, starosta, Valtrovice
  1369. Ing.Pavel Pavlíček, starosta, Tasov
  1370. Jan Brožek, starosta, Černovice
  1371. Ondřej Veselý, OSVČ, Králíky
  1372. Radek Sukeník, zastupitel obce Otice, Otice
  1373. Dr.-Ing. Aleš Havránek, místostarosta, Teplice nad Bečvou
  1374. Pavel Karásek, starosta, Dešov
  1375. Petr Denk, regionalista, Polná
  1376. Jiří Fencl, starosta, Libníč
  1377. Miroslav Picka, starosta, Hranice
  1378. Jana Klusáková, ředitelka MAS 21, o. p. s., Velká Hleďsebe
  1379. Vladimíra Kábová, zastupitelka obce, Hranice
  1380. Michal Rezler, starosta, Malá Skála
  1381. Hana levá, ředitelka školy, Hranice
  1382. Dita Výborová, starostka, Odolena Voda
  1383. František Andresík, starosta, Tuřany
  1384. Jan Benka, starosta, Milíkov
  1385. Petr Klír, starosta obce, Lipová
  1386. Jana Chalupová, starostka, Ústín
  1387. ing. Lubomír Štefaňák, starosta, Huzová
  1388. Jana Jeřábková, starostka, Skryje
  1389. JAN LANGHANS, STAROSTA, TRUBÍN
  1390. Blahoslav Jírů, starosta, Chotětov
  1391. Jana Dedková, starostka, Čavisov
  1392. Ludmila Nejedlá, starostka, Vlachovice
  1393. Marie Fejtová, účetní, Březová u UH
  1394. Zdeněk Študlar, starosta, Vitějovice
  1395. Vlastimil Pech, starosta, Výrov
  1396. Pavel HYNEK, starosta, Mrlínek
  1397. Rostislav Němec, starosta obce, Obědkovice
  1398. Jana Svobodová, zastupitelka, Jablonná
  1399. Radek Škrdlant, starosta, Plískov
  1400. Ing. Josef Pavelka, místostarosta obce, Pavlov (Ledeč n. Sázavou)
  1401. Jan Polák, starosta, Jesenice
  1402. Lenka Kocourková, Ing., starostka, Lhota u Vsetína
  1403. Váňová Eva, starostka, Cetechovice
  1404. Petr Machálek, starosta, Střítež
  1405. Jaroslava Vanclová, starostka, Dolní Kalná
  1406. Ing.Miroslav Fober, zastupitel, Střítež
  1407. Město Jičín, Jičín
  1408. Jaroslava Štancová, starostka, Stehelčeves
  1409. Václav Pokorný, starosta, Chlumín
  1410. Václav Tolman, starosta, Pastuchovice
  1411. František Balíček, starosta, Hradešice
  1412. Jitka Linhartová, starostka, Velvary
  1413. Božena Kudláčková, starostka, Dubné
  1414. Miluše Kubátová, starostka, Bezdědovice
  1415. Petr Rys, starosta, Bruntál
  1416. Jiřina Voláková, starostka, Držkov
  1417. Petr Klásek, Starosta Obce Chanovice, Obec Chanovice
  1418. Stanislav Skala, starosta, Měčín
  1419. Zbyněk Klose, starosta, Kubova Huť
  1420. František MORAVEC, starosta, Staré Křečany
  1421. Jiří Šefčík, starosta, Ošelín
  1422. Ing. Eva Hamplová, Manažerka MAS Šluknovsko, Varnsdorf
  1423. Helena Křížková, starostka, Růžová
  1424. Lenka Bártlová, starostka, Rudoltice
  1425. Josef Březka, starosta, Bory
  1426. Ing. František Winter, místostarosta, Hanušovice
  1427. Karel Petráň, starosta, Svojšín
  1428. Václav Cheníček, předseda Osadního výboru Skaliča, Blatná
  1429. Pavel Hlaváč, starosta, Hradec
  1430. Erika Kohoutová, místostarostka obce, Rudoltice
  1431. Josef Dus, starosta, Moravice
  1432. Filip Procházka, místostarosta, Biskupice u Jevíčka
  1433. Jitka Voglová, starostka, Srbská Kamenice
  1434. Robert Neugebauer, místostarosta, Bělá pod Pradědem
  1435. Josef Zahrádka, starosta, Valeč
  1436. Miroslav Solar, místostarosta, Postoloprty
  1437. Igor Kukliš, zastupitel, Hovorčovice
  1438. Aleš Drábek, místostarosta, Kozolupy
  1439. Ing. Michaela OPLTOVÁ, starostka, Kozolupy
  1440. Jiří Honomichl, zastupitel, Kozolupy
  1441. Irena Babicová, starostka, Baška
  1442. František Zatloukal, starosta, Svésedlice
  1443. PhDr. Uršula Rusnoková, zastupitelka, Střítež u Č. Těšína
  1444. Karel Stehlík, starosta, Vyšehořovice
  1445. Bc. Romana Roučková, místostarostka, Hradec
  1446. Pavel Vlček, neuvolněný starosta, Výrovice
  1447. Miroslav Rožnovský, starosta, Hrušovany u Brna
  1448. Petr Gazdík, místostarosta, poslanec, Suchá Loz
  1449. Ludvík Friedberger, starosta, Město Husinec
  1450. Roman Dráb, starosta, Malíč
  1451. Martina Klimešová, starostka obce, Horní Radechová
  1452. Lenka Šišpelová, starostka, Čakov
  1453. Helena Repíková, starostka obce, Trstěnice
  1454. Ing.Hana Bouchnerová, starostka obce Nezdice, Nezdice
  1455. MUDr.Tomáš Křiklán, starosta, Dolní Bělá
  1456. Eva Frank, starostka, Buková
  1457. Štefan uba, starosta, Vícemil
  1458. Radomír Hanačík, předseda SPOV Středočeský kraj, Měchenice
  1459. Kateřina Andělová, zastupitelka, Branka u Opavy
  1460. Petr Chroust, zastupitel, Staré Těchanovice
  1461. Zdeněk PETR, starosta, Včelná
  1462. Josef Londa, člen SPOV OK, Šternberk
  1463. Jaromír Křejdl, starosta, Mlečice
  1464. Václav Hora, starosta, Vrskmaň
  1465. Jana Holcová, starostka, Mříčná
  1466. Josef Minář, starosta obce, Nový Malín
  1467. Pavel Hrala, občan, Humpolec
  1468. Eva Pápaiová, občan, Police nad Metují
  1469. Ing. Jaroslav Berger, starosta, Horní Lhota
  1470. Josef Mana, Starosta obce, Poteč
  1471. Josef Kozák, starosta, Jindřichov
  1472. Roman Bican, místostarosta, Supíkovice
  1473. Eva Dolníčková, občan, Bohdíkov
  1474. Jiří Vomlel, zastupitel, Světice
  1475. Zdenka Fryková, starostka, Jenštejn
  1476. PhDr. Dagmar Strnadová, manažerka LAG Podralsko, Mimoň
  1477. Jindřich Šolc, manažer projektu spolupráce, Ralsko
  1478. ing. Jan Bostl, starosta obce, Kvíčovice
  1479. Miroslava Váradiová, LAG Podralsko o.s., zaměstnanec, Mimoň
  1480. Eva Ilková, zastupitel obce, Bohuslavice
  1481. Ladislav Chvojka, starosta, Zahrádky
  1482. Tomáš Hlavatý, místostarosta, Miletín
  1483. Martin Píša, starosta, Tachov
  1484. Šárka Němečková, starostka, Velenice
  1485. Mgr. Zdeňka Šepsová, starostka, Dubá
  1486. Petr Kmínek, investiční referent ÚSC, Dubá
  1487. Jiří Kotas, starosta, Drahonín
  1488. Oldřich Čepelka, zastupitel a poradce venkova, Hodkovice nad Mohelkou
  1489. Mirka Řezáčová, účetní obce, Plužná
  1490. Marie Šimůnková, důchodkyně,, Bělá pod Bezdězem
  1491. Miroslav Šimůnek, důchodce, Bělá pod Bezdězem
  1492. Jiří Přecechtěl, starosta, Bělov
  1493. Marie Vláčilová, starostka, Častohostice
  1494. Olga Tvrdoňová, osvč, Potštejn
  1495. Petr Hudousek, starosta, Rokytnice v Orlických horách
  1496. František Audes, starosta, Krompach
  1497. Lenka Filgasová, občan, Mladějovice
  1498. ing.Petr Ullrich, starosta, Radvanec
  1499. Lada Tylichová, občan, Veselíčko
  1500. Ondřej Tylich, Student, Veselíčko
  1501. Oto Váradi, místostarosta, Ralsko
  1502. Irena Žalovičová, Dubá
  1503. Ing. Jiří Blekta, Ph.D., místostarosta, Horní Police
  1504. Ing. Lidmila Látalová, starostka, Lazníky
  1505. Radim Bača, starosta obce, Palkovice
  1506. Martin Havel, starosta, Prosetín
  1507. Petr Pařízek, zastupitel, Staňkovice
  1508. Tomáš Vrba, občan, Katusice
  1509. Miroslav Jandečka, starosta, Zahořany
  1510. Stanislav Ziegler, starosta, Dolce
  1511. Otakar Dokoupil, starosta, Prosenice
  1512. Jana Jinochová, starostka obce, Lhota pod Radčem
  1513. Jana Bradová, ředitel MAS Rozvoj Krnovska, Osoblaha
  1514. Jana Kotoučková, občan, Velké Janovice
  1515. Eva Burešová, starostka, Doksy
  1516. Miroslav Hornek, Ing., zastupitel, Doksy
  1517. Petra Musilová, tajemnice MěÚ, Doksy
  1518. Vlastimil Tuťálek, zastupitel, Doksy
  1519. Jana Fridrichová, Česká Lípa
  1520. Markéta Humpoláková, občan, Stráž pod Ralskem
  1521. Vladimír Skoupý, starosta, Žilina
  1522. Libor Kašpárek, starosta, Hnojice
  1523. Eliška Pavinská, VFO, Doksy
  1524. Hana Ficnarová, starostka, Palonín
  1525. Iva Šírová, občan, Liberec
  1526. Petr Bárta, starosta obce, Vepříkov
  1527. Milan Tlučhoř, starosta, Kladruby nad Labem
  1528. Ilona Mikešová, starostka, Ktiš
  1529. Vladislav Mitáš, starosta, Ujčov
  1530. Lenka Ungrová, starostka, Holasice
  1531. Věra Mužíčková, starostka, Plavy
  1532. Miroslav Martykán, starosta, Babice nad Svitavou
  1533. Marie Palková, místostarostka, Družec
  1534. Ivo Kropáček, zastupitel, Řídeč
  1535. Anna Mužná, starostka obce, Skotnice
  1536. František Jaroš, starosta, Píšť
  1537. Hana Ficnarová, starostka, Palonín
  1538. Petr Janoušek, starosta, Věstín
  1539. Marie Maňásková, ředitelka mateřské školy, Babice
  1540. Jaroslav Pošta, občan, Tuchlovice

Přidejte se i Vy!

Vaše jméno a příjmení:
 *
Funkce / pozice:

Obec
 *
Kraj
*
E-mailová adresa:
 *
Součet 7 a 3:
 * (antispamové opatření)

* nutné vyplnit

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _